Marmara Şirketler Grubu GEÇMİŞTEN GELEN KÖKLÜ TECRÜBEMİZİ KURUMSAL DEĞERLERİMİZLE BİRLİKTE GELECEĞE AKTARIYORUZ...

Aralık 2014Lila Kağıt’tan ‘orman dostu’ projeye büyük destek

Dünya standartlarında temizlik kağıtları üretme vizyonuyla 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Lila Kağıt, yenilikçi ürünleriyle fark yaratan üst segment markası Sofia ile sektörde yeni bir dönemin kapılarını araladı. Lila Kağıt; kağıt sektörünün hammaddesi selülozun sağlandığı ormanların korunmasına fırsat yaratacak ve Türk sanayine katkı sağlayacak yeni bir girişimin destekçisi oluyor. Bu girişimle Lila Kağıt; ENAT (Endüstriyel Ağaç Tarımı San. ve Tic. A.Ş)’ın sponsoru olarak, kağıt sektörüne uygun Türkiye’nin ilk endüstriyel orman tarımı projesini başlattı. Lila Kağıt, böylece toplumsal sorumluluk adına da önemli bir adım atmış oldu.

Hedef 2023’e kadar 700 bin ağaç
Lila Kağıt, ENAT ile birlikte gerçekleştirdiği orman dostu projesini açıklamak üzere düzenlediği basın toplantısında, ayrıca ormanların önemine dikkat çeken ‘Sofia Ormanları Yok Etmez’ reklam kampanyasının ön gösterimini yaptı.  Lila Kağıt Genel Müdürü Alp Öğücü’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya, TEMA ve ENAT’ın Kurucu Başkanı Ali Nihat Gökyiğit, Endüstriyel Ağaç Tarımı Uzmanı ve Işık Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Melih Boydak katıldı. Toplantıda, projenin tüm taraflarına teşekkür ederek başlayan Lila Kağıt Genel Müdürü Alp Öğücü; projenin sektöre, ülke ekonomisine ve toplumsal sorumluluğumuza sağlayacağı katkının kendilerini heyecanlandırdığını ifade etti. Öğücü konuya ilişkin şunları söyledi; “Bugün yatırımı gerçekleştirilecek endüstriyel orman tarımının ilk hasatının 20 yıl sonra alınması bekleniyor. Her yıl fidan dikim sayısını artırarak sürdürmeyi planladığımız bu projemizde; 2023 yılında 600 futbol sahası büyüklüğünde ( 3.5 milyon metrekarelik) bir alanda 700 bin ağaç dikimi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu gelecek hedefimiz doğrultusunda Lila Kağıt’ın her yıl yapmış olduğu satış oranı kadar Türkiye’ye orman kazandırmış olacağız.”

“Sofia Ormanları Yok Etmez”
Enat’ın kuruluşunda yer alan şirketlerin, kendi sektörlerinin önde gelen temsilcilerinin olduğuna dikkat çeken Öğücü, temizlik kağıdı sektöründen ise ilk olarak Lila Kağıt’ın projede yer aldığını belirtti. Projeye destek vermelerindeki çıkış noktalarının Lila Kağıt’ın markası Sofia’nın yeni reklam kampanyası olduğunu dile getiren Öğücü; “Türkiye’nin ilk ve tek 4 katlı kağıt havlusunu 2012 yılında Sofia markamızla pazara sunduk. Bu kapsamda, ‘Sofia Ormanları Yok Etmez’ temasıyla hazırladığımız kampanyamızda; gönül rahatlığıyla 4 katlı üretim yapabildiğimizi ve bunu da doğal ormanları yok etmeden hayata geçirebildiğimize vurgu yapıyoruz” dedi.
Projeyle ilgili konuşan TEMA ve ENAT’ın Kurucu Başkanı Ali Nihat Gökyiğit ise, 2005 yılında başlattıkları endüstriyel orman tarımının ülkemiz için önemine değindi. Gökyiğit bu girişimleri ile doğal ormanlar üzerindeki kesim baskısının azaltılarak daha iyi korunmasını, her geçen gün artan hammadde ihtiyacının ülkemizde karşılanmasını hedeflediklerini ifade etti. Böylece; dış pazara olan bağımlılığımızı azaltmayı, erozyonların ve havaya karbon yayılımının önlenmesini, yeni istihdam alanlarının açılarak kırsal kalkınmaya katkı sağlamayı amaçladıklarını ekledi. 
Lila Kağıt’a proje kapsamında danışmanlık veren Endüstriyel Orman Tarımı Uzmanı ve Işık Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Melih Boydak, toplantıda yaptığı konuşmasında endüstriyel orman konusunda Türkiye’deki güncel durumu aktardı, ormancılığımız açısından önemine ilişkin detayları paylaştı. “Ülkemizde 19 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahip olan odun, selüloz, kağıt ve karton sektöründeki ihracatımız 5 milyar dolar civarında.  Orman ürünlerinde hammadde ithalatımız ise 3 milyar doların üzerinde. Kullanılan kimyasal, makine ekipmanları,  ambalaj malzemeleri gibi diğer kalemlerin de yabancı olduğu düşünüldüğünde  cari açığı olan  bir sektördür diye belirtti.
Boydak sözlerine; “Dünyada endüstriyel ağaç tarımı, toplam ormanların %5’ine denk geliyor. Buna rağmen odun ihtiyacının %35’i buradan karşılanıyor. Gün geçtikçe bu rakam yükseliyor. Bu sebeple, ağaç tarımına yıllar önce önem vererek yatırım yapan gelişmiş ülkelerde doğal orman kaybı artık yaşanmıyor. Ülkemizde endüstriyel ağaç tarımı konusunda çeşitli girişimler oldu.  Özel teşebbüsler arasında hem en büyük yatırımı hem de kağıt sektörünün hammaddesine yönelik girişimi ise ENAT tarafından yapıldı. Endüstriyel orman tarımında Türkiye’nin başarıya ulaşmasındaki en büyük rolü özel sektörün üstleneceğin inanıyoruz. ENAT’a ve Lila Kağıt’a, Türk sanayine verdikleri destekten dolayı teşekkür ediyoruz; bu proje ile de; tüm özel sektörü elini taşın altına koymaya davet ediyoruz.” diyerek sektöre de önemli mesajlar verdi.    

Lila Kağıt, sponsorluk çalışmasının yanı sıra bu yıl itibariyle TEMA ile başlattığı işbirliği kapsamında fidan dikme ve ağaçlandırma projelerini de hayata geçirmeye hazırlanıyor. TEMA ile yürütülen projenin ilk ayağında; Balıkesir’in Kepsut beldesinde şirket çalışanları ve iş ortakları adına 5 bin fidanlık bir ‘Sofia Hatıra Ormanı’ oluşturulacak. Şirket Hatıra Ormanı’nın önümüzdeki yıllarda daha da genişleterek yaygınlaştırılmasını hedefliyor.
Lila Kağıt Hakkında
Marmara Şirketler Gurubu, hızla gelişen Türkiye’nin temizlik kağıt pazarındaki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yüz yüz Türk sermayeli Lila Kağıt’ı kurdu ve şirket “Dünya standartlarında temizlik kağıtları üretme” vizyonuyla Kasım 2007 de faaliyetine başladı.
100 bin m²’lik alana kurulu olan Lila Kağıt, 2012 Ocak ayında tamamlanan yeni yatırımlarıyla yılda 150 bin ton üretim kapasitesine ulaştı ve sadece Türkiye’nin değil, Doğu Avrupa, Ortadoğu, Kafkaslar ve Afrika’nın tek kampüsteki en büyük kağıt üretim tesisi oldu. Bobin ve yarı mamül kâğıt satışında yurtiçi ve yakın coğrafyada lider konumda olan Lila Kâğıt dünyada 45’ten fazla ülkeye ihracat yapmaktadır. Lila Kağıt, bugüne kadar gerçekleştirdiği 100 milyon doları aşan ihracatı ile kağıt, karton, ambalaj, kırtasiye sektörlerinde İstanbul İhracatçı Birlikleri üyeleri arasında kurulduğu yıldan bu güne ilk 10’da yer almıştır.

ENAT (Endüstriyel Ağaç Tarımı San. ve Tic. A.Ş.) Hakkında
ENAT, “Endüstriyel orman plantasyonlarının tesisi ve geliştirilmesi projesi” çerçevesinde ülkemizde endüstriyel ağaçlandırmalar yapmak üzere kurulmuş ilk şirkettir. Şirket, Ali Nihat Gökyiğit’in önderliğinde, 2005 yılında 26 kurucu ortak tarafından kuruldu.

Endüsriyel Ağaç Nedir?
Verimli topraklara sahip bozuk orman alanları veya tarım alanları ile ayrılacak diğer orman alanlarında, hızlı gelişen türlerle, tarım bitkileri gibi kısa sürede hasat verecek ağaç yetiştirmektir. Ağaçların kesimi tür ve amaçlanan ağaç çapına göre, genelde 9-30 yıl arasında değişmektedir. Hatta daha ince çaplı ağaç yetiştirmek amaçlanırsa, kesimler 1-5 yaşları arasında yapılabilmektedir. Endüstriyel ağaçlandırmalarda kesimden sonra, alanda yeniden dikim yapılmaktadır.
Ülkemizde iğne yapraklı türlerle (çamlarla) en geniş endüstriyel orman ağaçlandırmaları Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır. Kavak, okaliptüs gibi yapraklı tür ağaçlandırmaları ise köylümüz ve diğer özel teşebbüs tarafından kurulmaktadır.
Ülkemizde iğne yapraklı türlerle kâğıt sektörünün hammaddesine de yönelik en büyük endüstriyel orman ağaçlandırması yatırımı yapan özel kuruluş ise ENAT A.Ş dir.
Orman endüstri kuruluşlarımızı, endüstriyel ağaçlandırmalardan sağlanan odun hammaddesi ile desteklediğimiz oranda:

  • Doğal ormanlarımız üzerindeki kesim baskısı azalır.
  • Doğal ormanların toprak koruma, su rejimini düzenleme ve estetik işlevleri etkinleştir.
  • Cari açık ve döviz kaybı engellenir.
  • Kırsal kalkınmaya katkı sağlanır.

Kısaca, endüstriyel orman ağaçlandırmaları doğal ormanların sigortasıdır.

Aralık 2014Lila Kağıt’tan Tissue World İstanbul’da ‘Usta’lık Çağrısı

Lila Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Orhan Öğücü, Tissue World İstanbul 2014 Konferansı’nın ikinci gününde yaptığı konuşmasında, MENA bölgesinde kağıt iş alanındaki insan kaynakları sorunlarına değindi.

 

UBM tarafından, Türkiye’de ilk kez 25-26 Eylül tarihlerinde WOW Kongre Merkezi’nde düzenlenen Tissue World İstanbul 2014, temizlik kağıdı sektörünün en önemli uzmanlarını ve profesyonellerini bir araya getirdi.

Sektör profesyonellerinin yoğun ilgi gösterdiği konferansın ikinci gününde, Lila Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucusu Orhan Öğücü, ‘MENA Bölgesi'nde kağıt iş alanında insan kaynakları sorunu’ başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.

“Entellektüel sermaye bir organizasyon için en kritik varlık”

Konuşmasında MENA Bölgesi’nde kağıt üretim ve tüketiminin hızla büyüdüğünü belirten Öğücü, çalışanların da aynı hızla eğitilmesi ve uzman yetiştirmek için fırsatlar yaratılması gerektiğini söyledi. Öğücü; “Şüphesiz, sermaye ve makine kredisine büyük fırsatlarla ulaşabilen açık ve serbest dünyada insan sermayesi (entelektüel sermaye) bir organizasyon için en kritik varlıktır” dedi. Kağıt sektörü için entellektüel sermayenin önemine dikkat çeken Öğücü, sektöre ‘usta’ yetiştirilmesi için bir program hazırlanması teklifinde bulundu. Öğücü; “Kağıt iş alanında ideal bir eğitim merkezi oluşturulması çözümü ile hem genç potansiyel çalışanlar, hem de kağıt üreten ve dönüştüren şirketler ile makine, malzeme tedarikçileriyle çift taraflı kazan-kazan durumu yaratılabilir” dedi.

‘Usta’lık kavramının güzel örneklerinden birine sahip olan Nadir Güllü ile bir röportaj yaparak konuşmasında bu konuya da yer veren Orhan Öğücü’nün sunumunun ardından yapılan baklava ikramı, konuşmanın lezzetini ve akılda kalıcılığını güçlendirdi.

UBM Genel Müdürü Kerim Bertrand konferans ile ilgili yaptığı açıklamada; “Ülkemiz, dünyanın en hızlı gelişen temizlik kağıdı üreticilerinden biri olarak kabul edilmektedir. Tissue World İstanbul 2014 Konferansı, 2016 yılında gerçekleşecek olan Tissue World İstanbul Fuar ve Konferansı’nın lansman etkinliğidir. Dünya temizlik kağıdı sektöründe çok önemli bir yere sahip olan Türkiye’nin yakın gelecekte liderliğe oynaması beklenmektedir. Bunun gerçekleşmesi için yapılacak her türlü etkinlik, sektörde faaliyet gösteren tüm firmalar, kamu kurumları, ilgili dernekler ve tüm taraflarca desteklenmelidir. Türkiye’nin stratejik konumunun getirdiği avantajlar da göz önüne alındığında; bu hedefin erişilebilirliğinin bir kanıtıdır. Sektörün önemli temsilcilerinden Lila Kağıt’ın da konferansta bulunmasından ve sektörün insan kaynakları sorununa dikkat çekmesinden son derece mutluyuz” diye belirtti.

Aralık 2012Marmara Şirketler Grubu’ndan Kızılay’a Tam Destek!

Türkiye’de Hızlı Tüketim, Tekstil ve Enerji sektörlerinde faaliyet gösteren, Türkiye’nin köklü firmalarından Marmara Şirketler Grubu’ndan Kızılay’a tam destek.

Genç ve dinamik çalışanlarıyla sık sık sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Marmara Şirketler Grubu ve çalışanları Çorlu Marmaracık Köyündeki 100.000 m2’den büyük olan kampüsünde görev yapan çalışanlarıyla bu kez de Kızılay’ı destekledi.

Marmara Şirketler Grubu Çalışanları 29 Kasım Perşembe günü Fabrika’da düzenlenen Kan Bağışı Kampanyasında 28 ünite kan bağışında bulunarak ihtiyaç sahiplerinin de yanında olduğunu gösterdi. Çok sayıda Beyaz ve Mavi Yaka çalışanın kan vermek için gönüllü olması İnsan Kaynakları Departmanının çok doğru bir sosyal sorumluluk projesine imza attığı için şirket içinde de memnuniyet yarattı.


Ağustos 2012Son Sözü Sofia Söyler..

2008 yılında Sofia, Maylo ve Berrak markalarını pazara sunan ve bu markaların yanında özel markalı ürünleri ile birlikte pazar payını %15 ler seviyesine çıkarmış olan Lila Kağıt, Ağustos 2012’de Premium markası Sofia’nın relansmanı ile beraber Temizlik Kağıdı Sektöründe birçok ilke imza atarak, yeni bir dönem başlattı.

‘SOFIA KAĞIT HAVLUYU MUTFAK VE BANYO HAVLUSU OLMAK ÜZERE İKİYE AYIRDI!’

Kilit teknolojili suyu içine hapseden dokusuyla Türkiye’nin ilk 4 Katlı-Emici, bembeyaz ve kokusuz Mutfak Havlusu. Mutfakta, pilavın demini almak, kızartmaların yağını emdirmek, meyvelerin suyunu süzmek , dökülen meyve suyunu silmek gibi pek çok farklı iş için vazgeçilmez bir ürün.

Banyoda ise, dekoratif desen, emicilik, kumaş havlu konforu ve hoş koku Sofia Banyo havlusunun dikkat çekici özellikleri. Sofia Banyo havlusu hem size hem de sevdiklerinize verdiğiniz önemi gösterebilmeniz için yine bir ilki gerçekleştirdi.

Son Sözü Sofia Söyler, çünkü:

  • EVİNİZİN FARKLI KULLANIM ALANLARINA GÖRE SİZE FARKLI ÜRÜN SEÇENEKLERİ SUNARAK HAYATINIZI PRATİKLEŞTİRİR, BÖYLECE SEVDİKLERİNİZE DAHA FAZLA ZAMAN AYIRABİLİRSİNİZ.
  • YAPILMAMIŞI YAPAR, İLKLERİ SUNAR, YENİLİKÇİDİR VE YENİLİKLER SUNMAYA DEVAM EDECEKTİR. KAĞIT HAVLUDA 4 KAT, ÇİÇEK KOKUSU, TUVALET KAĞIDINDA DOĞAL SABUN KOKUSU, TÜY YUMUŞAKLIĞI HİSSİ VEREN AÇIK MAVİ DESENLİ DOKU VE PEÇETEDE 40*40 GÜNLÜK PEÇET, DAVET SOFRALARI İÇİN 40*40 BEYAZ DAVET PEÇETESİ VE MİSAFİRLERİNİZ İÇİN ZARİF, ŞIK SOFIA MİSAFİR PEÇETESİ bunlardan sadece bazıları.

Sofia Doğal Sabun Kokulu Tuvalet Kağıdı;

Araştırmalar sonucunda tüketicilerin dermatolojik olarak test edildiği sürece, yani onların ciltlerine zarar vermediği sürece hoş kokulu ve açık renkli desenli ürünler kullanmak istedikleri görülmüştür. Pek çok koku ve renk araştırmasından sonra, tüketicilerin tuvalet kağıdında tercihinin doğal sabun kokusu ve açık mavi desen, kağıt havluda ise çiçek kokusu ve açık pembe çiçek deseni olduğunun görülmesi üzerine Sofia Doğal Sabun Kokulu Tuvalet Kağıdı ve Sofia Çiçek Kokulu Banyo Havlusu üretilmiştir.Çünkü çiçek kokusu tüketicilerin yumuşatıcılardan alıştıkları bir kokuyken, Doğal sabun kokusu ise onlara temizlik hissi vermektedir.

Sofia ürünleri bu yönde geliştirilmiş, tüketicilerin rahatça kullanabilmeleri için renkli ve kokulu ürünlerimiz İstanbul Cerrah Paşa Tıp Fakültesinde dermatolojik olarak test ettirilmiş ve ambalajlarda dermatolojik olarak test edildiği ve cilde zarar vermediği belirtilmiştir.

Sofia Sosyal Medyada;

Türkiye’nin her yerinde oturan, medeni hali, iş yaşantısı ne olursa olsun herkese hitap edeceği düşünülen bir çizgi roman hazırlanmış ve Sofia facebook sayfasında paylaşılmıştır.

Bu sayfada arkası yarın gibi her gün çizgi karakterlerin rol aldığı bir çizgi roman bir paylaşımıyla karşılaşıyorsunuz. Arkadaşlık ve komşuluk üzerine kurulu bir çizgi roman. Bu karakterler, Sofia Banyo havlusu görselinİ andıran bir apartmanda oturuyorlar. Bu apartman dört katlı ve çok dayanıklı bir apartman. Bu karakterler burada komşuluk-dostluk ilişkisi yaşarken onların yaşantısını pratikleştiren hep Sofia ürünleri oluyor.

Sofia Facebook iletişiminde reklam yapmamakta ya da ürün tanıtmamaktadır.


Mayıs 2012Maylo Temizlik Şenliği

MAYLO, Mart ayında başlattığı projeyle Türkiye’de bir ilke imza attı. İlköğretim okulu öğrencilerimizin hijyen esaslı el yıkama ve tuvalet alışkanlıklarını geliştirmek üzere “ Maylo Temizlik Şenliği” adlı sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

MAYLO’nun “Temizlik” şenliği, Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Örnek Lions Kulübü’nün desteğiyle gerçekleşti.

“Ataşehir Belediyesi Temizlik Şenliği” adı altında gerçekleştirilen projede, yaklaşık 8 bin öğrenciye ulaşılarak, çocuklara teatral bir sunumla temizliğin hayatımızdaki önemi anlatılıp temizlik alışkanlıklarının geliştirilmesi hedeflendi.

Onları, günlük hayatlarında sağlıklarını tehdit eden mikroplara karşı koruyacak, küçük ama çok değerli bilgiler Maylo tarafından anlatıldı.

Etkinlik öncelikle Ataşehir’deki reklam panolarından halka duyuruldu. Etkinliğin yapılacağı okullarda ise bir hafta öncesinden, eğitici posterler okul ve sınıf içi panolara asıldı. Her hafta Çarşamba günü bir okula giderek, anasınıfı 1,2 ve 3. sınıf öğrencileri etkinliğe davet edildi.

ÇOCUKLAR MAYLO’YA BAYILDI

Hijyen eğitimi, çocukların hızlı öğrenmeleri amacıyla çok eğlenceli bir tiyatro oyunuyla anlatıldı. Oyunda rol alan çocuk, mikrop ve MAYLO isimli karakterler çocuklarımıza tuvalet temizliği ve el yıkamanın önemini anlatarak, temizlik alışkanlıklarını pekiştirdi.

MAYLO, eğitim aktivitesini gerçekleştirdiği her okulun bir haftalık tuvalet kağıdı ve havlu ihtiyacını da ücretsiz karşıladı. Bu vesileyle etkinlik sonrası öğrencilerin, temizlik kurallarına uyup uymadığı gözlendi.

8 BİN HATIRA FOTOĞRAFI

Etkinliğe katılan öğrencilerin, o günün hatırası olarak sınıfça resimleri çekildi ve her bir öğrenciye Maylo çerçeveli resimler hediye edildi. Etkinliğe katılma imkanı bulan her öğrenciye, MAYLO, içerisinde kendi ürün numuneleri olan tuvalet kağıdı ve kağıt havlu ile birlikte, diş fırçası, diş macunu, dergi ve broşürün bulunduğu özel hazırlanan kiti çocuklara hediye ederek, temizlik alışkanlıklarını pekiştirdi. Çocuğun ağzından “Anneye mektup”ta, okul içerisinde yapılan Maylo aktivitelerden bizzat velilerin bilgilendirilmesi sağlandı. Aktiviteye paralel olarak okullarda resim yarışması da düzenlendi.

“Ataşehir Belediyesi Temizlik Şenliği” kapsamında düzenlenen resim yarışmasına Ataşehir sınırlarındaki ilköğretim okullarının hemen hemen hepsi katıldı.

ANKET SONUÇLARI BİZİ MUTLU ETTİ

MAYLO hijyen eğitimin başarısı ailelere ulaştırılan anketlerle teyit edildi. Ailelere “MAYLO eğitiminden sonra çocuklarının temizlik alışkanlıklarında olumlu değişim olup olmadığı soruldu”. Ankete katılanların yüzde 99 olumlu yönde çocuklarımızdaki değişimi onayladı.


Şubat 2011Maylo’dan Eğitime Destek

Lila Kağıt en son teknolojiyle ürettiği yenilikçi, kaliteli ve iddialı ürünleriyle Türkiye temizlik kağıtları pazarında lider olmayı hedeflemektedir. Bu doğrultuda Sofia, Maylo ve Berrak markaları altında topladığı tuvalet kağıdı, kağıt havlu, peçete ve mendil çeşitleriyle tüketicilerin beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için çalışmaktadır.

Maylo, tuvalet kağıdı, kağıt havlu ve peçete gibi standart ürünleri, extra uzun tuvalet kağıdı gibi yenilikçi ürünleri sunmakla kalmıyor, DEV havlu gibi sektöründeki ilkleri sunuyor. ‘Standartlardan fazlasını sunan’ akıllı seçim markası Maylo, kalite ve hesaplılığının yanında, her evin/kişinin ihtiyacına özel ürün geliştiriyor. “BÜYÜKSÜN MAYLO” sloganıyla da temizlikte standartların ötesini arayanların markası olduğunun üzerini çiziyor.

Eğitimin gelecekteki çocuklarımızın en büyük güvencesi olduğuna inanan Maylo, bu alanda Sosyal sorumluluğunun bilincinde bir marka olarak üzerine düşeni yapmak için gönülden çalışıyor. Bu amaçla 2010 yılı Kasım ayından beri Maylo markalı ürünlerinin satışından elde edilen gelirin bir kısmını Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı’na aktararak, çocukların eğitimine katkı sağlıyor. Bu projenin duyurumunu 2012 yılında “Bazen en sağlam köprüler kağıttan yapılır” söylemiyle destekleyen Maylo, kağıt gibi çabuk yırtılabilen bir ürünün, doğru sebeplerle, doğru hedefler için kullanıldığında, çok güçlü amaçları yerine getirebilecek güçte olabildiğinin mesajını veriyor.

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı

“Bir çocuk değişir, Türkiye değişir” diyerek 1995 yılından beri faaliyetlerini sürdüren Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, 7-16 yaş arası çocukların Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine bağlı, akılcı, sağduyulu, özgüven sahibi, düşünen, sorgulayan, kendi iç yaratıcılığını harekete geçirebilen, barışçı, farklı düşünce ve inançlara saygılı, insan ilişkilerinde cinsiyet, ırk, din, dil farkı gözetmeyen bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunacak eğitim programları ile etkinlikler oluşturmayı ve uygulamayı amaçlamaktadır.

TEGV Özgün eğitim programlarıyla ülke çapında oluşturduğu Eğitim Parkları, Öğrenim Birimleri, İl Temsilciliği ve Ateşböcekleri’nin (Gezici Öğrenim Birimleri) yanı sıra, Toplum Merkezleri ve sosyal etkinlik saatlerinde İlköğretim Okulları’nda, en yeni teknolojiden ve öğrenim alanındaki ileri kavramlardan güç alarak Türkiye’nin sosyal ve ekonomik olarak geri kalmış yörelerinde yaşayan çocuk ve gençlere eğitim olanakları götürüyor, yaşam becerileri kazandırıyor.


Haziran 2009MAYLO Büyüklüğünü Yine Kanıtladı

Maylo, reklam filmiyle Kristal Elma’yı alınca yine “Büyüksün Maylo” dedirtti.

“Büyüksün Maylo” sloganıyla yola çıkan Maylo’nun en büyük özelliği benzerlerinden iki kat daha büyük olması. Çünkü Maylo tuvalet kağıdı ve kağıt havluda, Maylo’nun bir rulosu iki standart ruloya eşit.

Maylo’nun reklam kampanyası da tamamen bunu vurguluyor. Güzel Sanatlar Saatchi&Saatchi’nin hazırladığı kampanya, ikisi tuvalet kağıdı, biri kağıt havlu olmak üzere üç filmden oluşuyor. Maylo’nun standart kağıtlardan iki kat büyük olması üzerine esprilerle kurgulanmış filmlerde; bir çocuk arkasına bağlanmış tuvalet kağıdıyla bakkala gönderiliyor, bir başka filmde iki çocuk birden mumyalanıyor, bir diğerinde ise gülle atmada kırılan dünya rekoru mesafesi Maylo ile ölçülüyor.

Çocuğun bakkala gönderildiği film Ev Bakım ve Temizlik Ürünleri TV Filmi kategorisinde Kristal Elma’yı aldı. Böylece çok oturmuş bir pazarda kısa bir süre içinde güçlü markaların arasından sıyrılan Maylo hem pazarlama hem de iletişimde büyük bir başarıya imza atmış oldu. Ödüllü reklam filminin reklam yazarı Emrah Akay, sanat yönetmeni Kerem Altuntaş, yönetmeni ise Ömer Faruk Sorak.


Mart 2009LİLA Kağıt

Marmara Şirketler Grubu tarafından tamamı yerli sermaye ile kurulan Lila Kağıt, Türkiye temizlik kağıtları sektörüne yenilik ve ilkleri getirmek hedefiyle yapılandırılan bir firmadır. 2006 yılında Çorlu’da kurulan; üretime 2007 yılı Kasım ayında başlanan Lila Kağıt Fabrikası ise Türkiye’nin ikinci en büyük temizlik kağıdı üretim tesisidir.

Sofia...
Yumuşaklığın yeni dünyası Sofia farklı temizlik ihtiyaçlarınız için size 4 ayrı ürün sunuyor: Zarif desenleri ve yumuşacık dokusuyla Sofia Tuvalet Kağıdı; çiçekli dokusu ve üstün emiş gücüyle Sofia Kağıt Havlu; zincir desenleriyle mutfağınızda yepyeni bir şıklık: Sofia Peçete ve yumuşacık dokusu ve göz alıcı tasarımıyla Sofia Mendil... Siz de Sofia Dünyası ürünleri ile tanışarak hayatınıza şıklık katın...

Maylo...
Standart kağıtlardan iki kat büyük tuvalet kağıdı ve kağıt havlu rulolarıyla Maylo, hayatınızda yeni bir dönemi başlatıyor. Sizde Maylo tuvalet kağıdı, kağıt havlu ve peçeteleriyle tanışın hayatınızda eğlenceye yer açılsın. Hiçbir şeyin hemen bitmediği Maylo dünyasında hem rulonuzu sık değiştirme derdi sona ersin; hem de rulolarınız dolabınızda daha az yer kaplasın. Lila Kağıt’ın en hesaplı markası herkese ve her keseye uygun.

Berrak...
Berrak ile temizlik ihtiyaçlarınıza servet ödeme devri sona eriyor. Kalite ve hesaplılığı bir araya getiren Berrak tuvalet kağıdı, kağıt havlu, peçete ve mendilleri bembeyaz ve yumuşak yapısıyla sizin de evinizin yıldızı olacak!


Eylül 2008Büyüksün MAYLO

“Çocuğunuzu 50 metre ötedeki bakkala kadar gönderebilirsiniz” cümlesi ile herkesi şaşırtan Maylo reklam kampanyası, gülle atan kadın ve mumyalanan çocukların yer aldığı devam filmleriyle şaşırtmaya ve güldürmeye devam ediyor.

“Büyüksün Maylo” sloganıyla yola çıkan Maylo’nun en büyük özelliği benzerlerinden iki kat daha büyük olması. Çünkü Maylo tuvalet kağıdı ve kağıt havlu ürünlerinde, bir Maylo rulo iki standart ruloya eşit. Yani, standart bir kağıt havlu ile 12,5 metre ölçülebilirken Maylo kağıt havlu ile 25 metre ölçülebilir.

İki kat büyük rulosuyla Maylo, rulo değiştirme sıklığını yarı yarıya azaltırken, az yer kapladığı için saklama kolaylığı da getiriyor. Kalite- fiyat dengesinin yeni adresi Maylo, evlerimizin az yer kaplayan ama zor tükenen yeni temizlik ortağı.


Ağustos 2008Lila Kağıt Çok İddialı

Tekstil Sektöründe 250 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Marmara Şirketler Grubu, son teknolojiyle dünya standartlarında ürettiği yenilikçi, kaliteli ve iddialı ürünleri ile temizlik kağıtları sektörüne girdi.  Nua, Sofia, Maylo ve Berrak olmak üzere farklı tüketici gruplarına yönelik 4 markayla yola çıkan Lila Kağıt'ın 2009 yılı ciro hedefi 150 milyon USD, 2014 yılı ciro hedefi ise 250 milyon USD'dir.

Yüzde 60'ı öz sermaye olmak üzere 100 milyon dolarlık yatırım ile kurulan Lila Kağıt'ın Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Öğücü, basın toplantısında yaptığı konuşmada, 18 ay gibi kısa bir sürede tamamlanan 100.000 m2'lik bir alana kurulu Çorlu Fabrikası'nın 500 kişiye istihdam sağladığını söyledi. Çorlu Fabrikası'nın, Trakya bölgesinin en büyük üç yeni yatırımdan biri olduğunu belirten Orhan Öğücü, “Fabrikamız, yıllık 70.000 ton kağıt üretimi kapasitesi ile Türkiye'nin ikinci en büyük kağıt tesisi olma özelliğini taşıyor. Kapasitesinin yüzde 50'sini ihracatta değerlendireceğimiz fabrikamızın inşaat ve kurulum aşamasında 100'ün üzerinde Türk mühendis çalıştı” dedi.

Türkiye temizlik kağıtları pazarının 2007 yılı itibariyle yaklaşık 700 milyon YTL olduğunu belirten Lila Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Öğücü, pazarın en büyük bölümünü yüzde 48'lik pay ile tuvalet kağıtlarının oluşturduğunu söyledi. Pazarın her geçen yıl yüzde 10'un üzerinde büyüme kaydettiğine işaret eden Öğücü, şöyle dedi: “700 milyon YTL'lik pazarda tuvalet kağıtlarını yüzde 24 ile peçete, yüzde 22 ile havlu, yüzde 5'ile mendil, yüzde 1 ile kutu mendil takip ediyor. 2008'in ilk 7 ayında pazarda yüzde 10'luk büyüme kaydedilmiştir.”

TÜRKİYE'NİN YOLU UZUN…

Türkiye'de kişi başına 1,65 kg temizlik kağıdı tüketiliyor. Bu miktarın 790 gramını (yaklaşık 9 rulo)  tuvalet kağıdı, 380 gramını kağıt havlu, 410 gramını kağıt peçete, 70 gramını ise kağıt mendil ve kutu mendiller oluşturuyor. Avrupa ortalamasına göre, kişi başı temizlik kağıdı tüketimi ise 9,19 kg. Avrupa, Türkiye'nin yaklaşık altı katı kadar temizlik kağıdı tüketirken, ülkeler bazında değerlendirmede ise şöyle bir tablo çıkıyor: Örneğin, İtalya'da tuvalet kağıdı tüketimi Türkiye'ye göre yedi kat, peçete tüketimi ise beş kat daha fazla. Tuvalet kağıdı en çok İngiltere'de tüketilirken, Fransa Türkiye'den on beş kat daha fazla mendil ve kutu mendil tüketiyor.


Ağustos 2008250 Yıllık Tekstilci Marmara Grubu Kağıt Sektörüne Girdi

Tekstil sektöründe 250 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Marmara Şirketler Grubu, "Lila Kağıt" markasıyla temizlik kağıdı sektörüne girdi. Lila Kağıt Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Öğücü, şirketin yüzde 60'ı öz sermaye olmak üzere 100 milyon dolarlık yatırımla kurulduğunu, 2009 yılında 150 milyon dolar, 2014 yılında ise 250 milyon dolarlık ciro hedeflediklerini söyledi. Öğücü, bu yıl cironun 100 milyon doları geçmesini beklediklerini ifade etti. Nua, Sofia, Maylo ve Berrak markaları altında topladığı tuvalet kağıdı, havlu, peçete ve mendil çeşitleriyle üretime başlayan Lila Kağıt'ın ihracat hedefi ise 10 milyon dolar. Şirket, Yunanistan, Ukrayna, Romanya, İzlanda, Hollanda ve Bulgaristan'a ihracat gerçekleştiriyor.

Lila Kağıt'ın dün gerçekleştirilen tanıtım toplantısında konuşan Orhan Öğücü, 18 ayda kurulan ve toplam 100 bin metrekarelik alanda yer alan Çorlu Fabrikası'nın 500 kişiye istihdam sağladığını söyledi. Çorlu Fabrikası'nın, Trakya bölgesinin "en büyük" 3 yeni yatırımdan biri olduğunu belirten Öğücü, "Fabrikamız, yıllık 70 bin ton kağıt üretimi kapasitesiyle Türkiye'nin ikinci en büyük kağıt tesisi olma özelliğini taşıyor. Kapasitesinin yüzde 50'sini ihracatta değerlendireceğimiz fabrikamızın inşaat ve kurulum aşamasında 100'ün üzerinde Türk mühendis çalıştı" dedi.

700 milyon YTL'lik pazar

Türkiye temizlik kağıtları pazarının 2007 yılı itibarıyla yaklaşık 700 milyon YTL olduğunu anlatan Öğücü, pazarın en büyük bölümünü yüzde 48'lik payla tuvalet kağıtlarının oluşturduğunu kaydetti. Pazarın her geçen yıl yüzde 10'un üzerinde büyüme kaydettiğine işaret eden Öğücü, "Pazarda tuvalet kağıtlarını yüzde 24 ile peçete, yüzde 22 ile havlu, yüzde 5 ile mendil, yüzde 1 ile kutu mendil takip ediyor. 2008'in ilk 7 ayında ise pazarda yüzde 10'luk büyüme kaydedildi" diye konuştu.

Öğücü, gazetecilerden gelen, yatırımın neden Trakya'ya yapıldığına ilişkin sorulara ise, "lojistik imkanları, iklim şartları, insan kaynakları, enerji kaynaklarına yakınlığı gibi etkenleri göz önünde bulundurarak bu kararı aldıkları" diye yanıt verdi


Temmuz 2008Kalitesi Yüksek, Fiyatı Uygun… Ve Benzerlerinin İki Katı!

BÜYÜKSÜN MAYLO

Lila Kağıt’ın yeni ürünü Maylo, tuvalet kağıdı, kağıt havlu ve peçete çeşitleriyle, tüketicilerin kullanımına yepyeni bir büyüklük standardı sunuyor.
“Büyüksün Maylo” sloganıyla yola çıkan Maylo’nun en büyük özelliği benzerlerinden iki kat daha büyük olması. Çünkü Maylo tuvalet kağıdı ve kağıt havlu ürünlerinde, bir Maylo rulo iki standart ruloya eşit. Tuvalet kağıtlarında standart rulolar 200 yaprak iken, Maylo rulo 400 yaprakla dikkat çekiyor. Kağıt havluda da standart rulolar 100 yaprak iken Maylo rulo ise 200 yaprakla yine ağır basıyor.

Maylo tuvalet kağıtları 8’li, 12’li ve 16’lı çeşitleriyle satışa sunulurken; Maylo kağıt havlular 2’li, 3’lü ve 4’lü çeşitleriyle ve Maylo peçeteler ise 100’lü ve 200’lü çeşitleriyle tüketicilerin kullanımına sunuluyor.

Rulo değiştirme sıklığını yarı yarıya azaltan Maylo, az yer kapladığı için saklama kolaylığı da getiriyor. Kalite - fiyat dengesinin yeni adresi Maylo, evlerimizin az yer kaplayan ama zor tükenen yeni temizlik ortağı.


But before you set out to download comedy movies, you should know that even the replica watches uk to laughs is not free of treachery. It is important for you to realize that you can’t just go to any website and get yourself a free replica watches sale. This is because what you think is free, is going to cost you your computer’s safety. So the next time you want to catch a comedy, be smart and replica watches sale it through a subscription website. Sites that urge you to watch comedy movies online for free are actually a way to make you compromise your computer’s safety. So go ahead and rolex replica uk movies through subscription websites only! Rolex watches is a pioneer in producing worldwide. The quality of replica watches sale has surprised so many big companies belonging to same industry. Because it doesn’t have a very old history of making rolex replica uk!