Marmara Şirketler Grubu GEÇMİŞTEN GELEN KÖKLÜ TECRÜBEMİZİ KURUMSAL DEĞERLERİMİZLE BİRLİKTE GELECEĞE AKTARIYORUZ...

TekstilÇorlu’daki, Marmaracık köyünde 1984 yılında kurulmuş olan ve Marmara Pamuklu Mensucat olarak adlandırılan tekstil iş kolunun temellerinde, kurucumuz Abdullah Öğücü tarafından 1966 yılında Gaziantep’te iplik üretmek amacıyla kurulmuş olan Güneydoğu İplik San. ve Tic. A.Ş yer almaktadır. Marmara Pamuklu Mensucat, engin bilgi ve iplik üretim deneyimiyle Türkiye'de iplik üretiminde önde gelen firmalardan biri olmayı hedeflemiştir.

İlk yıllarda merkez ofisi, tekstil ürünlerinin imalat merkezi İstanbul Eminönü olan Marmara Pamuklu Mensucat, bütün iplik ticaretinin temellerini bu ofiste atmıştır. Bugün, Marmara Pamuklu Mensucat’ın o yıllardaki başarısına tanık olan çalışanları yeni merkez ofisinin çatısı altında yeni başarılara imza atmaya devam etmektedir.

1990 yılında ikinci yatırım adımı için karar verilip, son teknoloji ile inşa edilen tesiste, 17000x3 millik iplik üretim yatırımı 4 yıl içinde tamamlamıştır. 35.000 İğ ve 16 Ton’luk üretim kapasitesiyle Penye, Karde %100 Viskon, % 50 Viskon & Penye, 100 Akrilik, Pamuk & Akrilik, % 100 Polyester, % 33 Pamuk & % 67 Polyester İplik gibi ürün gruplarında üretim yapabilen Marmara Pamuklu Mensucat, Pamuklu, Akrilik ve Viskon standart ve open-end İplik ile başlayan iplik boyama ile devam eden tekstil iş kolunu bugün itibariyle bölgesinin en ileri teknoloji ve kapasitesi ile sürdürmeye devam etmektedir.

Marmara Pamuklu, son sistem(Hi-Tec) İtalyan Laip boya kazanları (2004 Model) Stalam kurutmalar ve Savio aktarma makinelerinden oluşan , tüm boyalar ve kimyasalların tanklardan kazanlara otomasyon sistemleriyle (ORGATEX - LAWER) transfer edildiği bir boyahaneye sahiptir.Boya tartımları robot kanalıyla yapıldığından işçilikten kaynaklanabilecek hatalar minimize edilmiştir.Kullanılan boya ve kimyasallar dünyanın en önde gelen firmalarından ithal edilmektedir.

1990'lı yıllarda, Marmara Pamuklu Mensucat İtalya, Almanya, Fransa, Polonya, Belçika, İspanya, İsviçre, Avusturya, Macaristan, İngiltere, ABD, İsrail ve Yunanistan gibi ülkelere kendi ürettiği ürünleri ihraç etmeye başlamış, Benetton, Levis, Mango, Marks & Spencer, HM, Mothercare, gibi ünlü markalarla da uzun soluklu işbirlikleri yapmıştır. Öte yandan; Marmara Pamuklu Mensucat’ın pamuk temin ettiği Ülkelerin başında Yunanistan, Amerika, İsrail, Hindistan, Avustralya, Tanzanya, Uganda, Mısır, Güney Amerika, BDT ve tabiki Türkiye yer almaktadır. Dünya piyasalarından temin edilen nitelikli pamuklar 2004 yılında tümüyle yenilenen iplik fabrikalarında Ne 20 – Ne 40 arasında muhtelif numaralarda ipliklere dönüştürülmektedir.

Tekstil ve tekstil kimyasında deneyimli mühendis kadroları laboratuar çalışmalarından paketleme aşamalarına kadar tüm süreçlerde müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir. Piyasaların beklentileri doğrultusunda, genç ve dinamik ruhla tek boyalarda 3 iş günü, çift boyalarda 4 iş günü içerisinde servis veren, günlük boyama kapasitesi 2,5 şarj üzerinden 30 Ton/ Gün olan , santrifuj, kurutma ve aktarma kapasiteleri boyama kapasitesinin % 20 fazlası olan Marmara Pamuklu Mensucat her türlü boyalı iplik üretiminin kazan çıkışı öncesi uyguladığı tam kapsamlı apre sistemleri sayesinde her çeşit örgü ve triko makinelerinde sorunsuz çalışan iplikler üretmektedir.


It might seem a bit presumptuous to label a replica watches sale worthy of a museum, but it was only called that after the fact. You see, the replica watches uk was designed by famous modern artist Nathan George Horwitt. His interpretation of the rolex replica sale was so influential that it was selected for the permanent collection at the Museum of Modern Art in New York. The original design has been on display since 1960. It was the first replica watches sale ever awarded this honor. What’s so special about the rolex replica sale? Its classic black dial and single gold marker at the twelve o’clock position started a trend toward simplicity and minimalistic design. The replica watches sale dial is round and the watch hands are slender and silver-toned. The design was based on the ancient sundial.